Brindisi

Brindisi je pobřežní město na jihu Itálie u Jaderského moře v oblasti Apulie, je to hlavní město stejnojmenné provincie. Trvale zde žije 89.846 obyvatel. Díky své výhodné poloze na Apeninském poloostrově a zároveň velkému přírodnímu přístavu, hrálo město vždy velmi důležitou roli v obchodů ale i přenosu kultury a vzdělanosti. Dodnes je Brindisi vlastně hlavní přístav pro obchod s Řeckem a se Středním východem.

Historie Brindisi

Město má velmi bohatou historii, která sahá až do starověku. Traduje se, že bylo založeno bájným hrdinou Diomedesem. Rok založení sice není přesně znám, ale spolehlivě se ví, že město zakládali kolonisté z Řecka. Římané si město následně podmanili až roku 245 př.nl. Už tehdy bylo město důležitou obchodní základnou, ale i vojenským přístavem, který sehrál důležitou roli například v Punských válkách.

  

Později si Brindisi podmanili Ostrogóti a po nich v 6. století připadlo Byzantské Říší. Ve středověku bylo město povětšinou součástí menších knížectví a vévodství. Důležitou roli, ale sehrálo v Křížových výpravách. Například v roce 1227 tudy prošla šestá křížová výprava. Později město na chvíli ovládali Benátčané, Španělé, francouzský rod Bourbonu, ale i Rakušané.

Dnešní podoba města

Dnešní Brindisi je velmi pěkné a fotogenické město. Historické jádro je obklopeno dvěma dlouhými zálivy, které slouží jako přírodní přístav. V centru je spousta zajímavých památek a staveb. Směrem na západ se pak rozprostírají rozsáhlé moderní obytné čtvrti. Naopak směrem na východ je opravdu gigantický a moderní obchodní přístav se spoustou skladišť, zásobníků a přepravních hal.

  

Zajímavosti v okolí

U vjezdu do přístavu se nachází hráz, která je dohromady dlouhá přes 3 kilometry, může se tak stát místem zajímavé a dlouhé procházky. U mysu Punta Penne kousek na sever od města se nachází pěkné písčité pláže.

Více se můžete dozvědět na oficiálních stránkách http://www.comune.brindisi.it.

 

Mapa umístění města Brindisi v Itálii

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist