Treviso

Treviso je severoitalské město v oblasti Benátsko, hlavní město stejnojmenné provincie. Nachází se v benátské nížině, 15 km od řeky Piave. Benátky a moře jsou odtud poměrně blízko a to cca 30 kilometrů. Ve městě žije 82 854 obyvatel, ale udává se, že s okolními obcemi, které tvoří jednu aglomeraci má až 170 000 obyvatel

Treviso je důležitým průmyslovým a ekonomickým centrem. Sídlí zde například italská oděvní firma Benetton, výrobce kuchyňských spotřebičů DeLonghi nebo výrobce jízdních kol Pinarello.

Město má bohatou historii, první město si zde založili už Římané roku 89 př.n.l. poté co definitivně ovládli předalpskou Gálii. Treviso leželo v blízkosti cesty Via Postumia, která spojovala Opitergium a Aquileiu. Po celý raný středověk si město udrželo svojí důležitost. Roku 1183 získává po míru v Kostnici nezávislost a stává se členem Lombardské ligy. Pak Trevisu vládli různé významné rody, které mezi sebou leckdy dost tvrdě soupeřily. Ve 14. století pak nadvládu nad městem převzaly Benátky. Roku 1797 Treviso přešlo pod nadvládu Francie a Rakouska, pod kterou setrvalo až do roku 1866, kdy opět připadlo Itálii.

Treviso má spoustu zajímavých památek a rozlehlé historické jádro, které rozhodně stojí za návštěvu. Zajímavé jsou i městské hradby s vodním příkopem, které jsou neskutečně dlouhé (víc jak 5 kilometrů) a doplněné nádhernými branami do města nebo parky.

Více o Trevisu se můžete dozvědět na jeho oficiálních stránkách www.comune.treviso.it.

 
Mapa města Treviso v Itálii.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist