Vnitrozemské město Ferrara

Ferrara je vnitrozemské město v regionu Emilia-Romagna a hlavní město stejnojmenné provincie. Město leží na řece Pád (nebo spíše v blízkosti jeho hlavního koryta). Moře je odtud vzdáleno asi 50 kilometrů vzdušnou čarou. Ferrara je krásné historické město, které bylo zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Trval zde žije 134.425 obyvatel

Město má nádherné a velmi rozsáhlé historické jádro, kterému vévodí romantický a přitom nedobytný hrad Castello Estense, který je obehnaný vodním příkopem naplněným vodou. Po historickém jádru se skutečně můžete procházet celý den.

Když trochu naťukneme historii která má tyto krásné památky na svědomí, tak už ve 4. století zde bylo zřízeno biskupství a město se ve druhé polovině 6. století stalo centrem jednoho z langobardských vévodství (dukátů). Ve 12. století získala Ferrara samosprávu (člen Lombardské ligy) a od roku 1196, resp. 1208, byla s krátkou přestávkou pod vládou rodu Este, když Azzo I. byl zároveň markrabím z Este (zprvu s titulem podesta). Od roku 1240 vládl rod Este ve Ferraře s titulem knížat a ovládl odtud i Modenu (1260/88) a Reggio v Emilii. V letech 1308 –1317 se Ferrara dočasně ocitla pod vládou Benátek a vzápětí papežů.

V roce 1471 byla Ferrara povýšena na vévodství pod svrchovaností Církevního státu, který roku 1597 území (po vymření přímé linie panujícího rodu) připojil a s nímž sdílela další osudy, až byla 1860/61 připojena k Italskému království.

Více o městě se můžete dozvědět na jeho oficiálních stránkách www.comune.ferrara.it.

 
Mapa města Ferrara v Itálii.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist